Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Arvi Ahmavaara

Arvi Ahmavaara

Kansanedustajana   01.08.1929–20.10.1930, 06.04.1945–28.03.1954

Ammatti / arvo:
kihlakunnantuomari, laamanni
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Cajander III) 1937–1938
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV