Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Pekka Ahmavaara

Pekka Ahmavaara

Kansanedustajana   22.05.1907 - 03.04.1917, 01.11.1917 - 31.03.1919

Ammatti / arvo:
pankinjohtaja, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV