Sakari Ainali  
Kansanedustajana  01.05.1924 - 31.07.1929, 21.10.1930 - 31.08.1933

Nimi: Ainali, Sakari
Ammatti / arvo: maanviljelijä, liikemies, maallikkosaarnaaja
Aiemmat vaalipiirit: Oulun läänin eteläinen vaalipiiri 01.05.1924 - 31.07.1929
Oulun läänin eteläinen vaalipiiri 21.10.1930 - 31.08.1933
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Kulkulaitosvaliokunta  -
Työväenasiainvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 01.05.1924 - 31.07.1929
Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 21.10.1930 - 31.08.1933