Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Santeri Alkio

Santeri Alkio

Kansanedustajana   22.05.1907 - 31.07.1908, 01.06.1909 - 01.02.1914, 04.04.1917 - 04.09.1922

Ammatti / arvo:
kirjailija, päätoimittaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Castren K.) 17.04.1919 - 15.08.1919
  • sosiaaliministeri (Vennola) 15.08.1919 - 15.03.1920

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV