Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Mikko Ampuja

Mikko Ampuja

Kansanedustajana   01.04.1919–25.11.1941, 04.11.1944–05.04.1945

Ammatti / arvo:

viilaaja, puhuja

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialistinen eduskuntaryhmä "kuutoset" (pj) –