Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juhani Arajärvi

Juhani Arajärvi

Kansanedustajana   22.05.1907 - 01.02.1914, 04.04.1917 - 25.05.1918, 01.04.1919 - 04.09.1922

Ammatti / arvo:
pankinjohtaja, senaattori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovaraintoimituskunnan päällikkö (Svinhufvud) 27.11.1917 - 27.05.1918
  • valtiovaraintoimituskunnan päällikkö (Paasikivi) 27.05.1918 - 27.11.1918

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV