Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Emanuel Aromaa

Emanuel Aromaa

Kansanedustajana   22.05.1907–16.05.1918, 01.05.1924–01.09.1927, 01.08.1929–14.01.1933

Ammatti / arvo:
suutari, vahtimestari

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV