Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ilmari Auer

Ilmari Auer

Kansanedustajana   01.04.1919–04.09.1922, 01.05.1924–01.09.1927, 01.08.1929–20.10.1930

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, maanviljelysneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • II maatalousministeri (Ingman II) 31.05.1924–22.11.1924
  • maatalousministeri (Ingman II) 22.11.1924–31.03.1925

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV