Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Uuno Brander

Uuno Brander

Kansanedustajana   22.05.1907–28.02.1910, 01.02.1911–31.10.1917, 01.05.1924–01.09.1927, 21.10.1930–31.08.1933

Ammatti / arvo:

agronomi, ylijohtaja, maanviljelysneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maatalousministeri (Ingman) 27.11.1918–17.04.1919
  • II maatalousministeri (Mantere) 22.12.1928–16.08.1929