Siirry sisältöön

Arthur Castrén

Arthur Castrén

Kansanedustajana   01.06.1909–05.02.1913

Ammatti / arvo:

senaattori, kunnallispormestari

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sisäasiaintoimituskunnan päällikkö (Svinhufvud) 27.11.1917–27.05.1918
  • sisäasiaintoimituskunnan päällikkö (Paasikivi) 27.05.1918–27.11.1918