Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikko Collan

Mikko Collan

Kansanedustajana   01.04.1919–08.10.1920

Ammatti / arvo:
agronomi, eversti evp., tilanomistaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • elintarveministeri (Ingman) 27.11.1918–17.04.1919
  • elintarveministeri (Castren K.) 17.04.1919–15.08.1919
  • elintarveministeri (Vennola) 15.08.1919–15.03.1920

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV