Rafael Erich  
Kansanedustajana  01.04.1919 - 30.04.1924

Nimi: Erich, Rafael
Ammatti / arvo: professori, ministeri
Aiemmat vaalipiirit: Mikkelin läänin vaalipiiri 01.04.1919 - 30.04.1924
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta  -
Suuri valiokunta  -
Ulkoasiainvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 01.04.1919 - 30.04.1924
Valtioneuvoston jäsenyydet
Pääministeri: Pääministeri  (Erich) 15.03.1920 - 09.04.1921