Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Eeli Erkkilä

Eeli Erkkilä

Kansanedustajana   21.07.1951–01.04.1963

Ammatti / arvo:

pienviljelijä

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Sukselainen II) 13.01.1959–13.07.1961
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Miettunen) 14.07.1961–25.02.1962
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Miettunen) 26.02.1962–12.04.1962
  • sisäasiainministeri (Karjalainen) 13.04.1962–08.02.1963