Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eero Erkko

Eero Erkko

Kansanedustajana   22.05.1907–31.03.1919

Ammatti / arvo:
päätoimittaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Ingman) 27.11.1918–17.04.1919
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Castren K.) 17.04.1919–15.08.1919
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Vennola) 15.08.1919–15.03.1920

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV