Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Katri-Helena Eskelinen

Katri-Helena Eskelinen

Kansanedustajana   05.04.1966–20.03.1987

Ammatti / arvo:

toiminnanjohtaja, maanviljelijä

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Karjalainen II) 15.07.1970–28.10.1971
  • ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Koivisto II) 26.05.1979–18.02.1982

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Keskustan eduskuntaryhmä (vpj) –