Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Margit Eskman

Margit Eskman

Kansanedustajana   05.04.1966–26.09.1975

Ammatti / arvo:

sosionomi, pääjohtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Koivisto) 01.02.1970–13.05.1970
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Paasio II) 23.02.1972–31.05.1972