Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Alexander Frey

Alexander Frey

Kansanedustajana   11.04.1917–31.10.1917

Ammatti / arvo:

lakitieteen tohtori, senaattori, pääjohtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sisäasiaintoimituskunnan apulaispäällikkö (Svinhufvud) 27.11.1917–27.05.1918
  • sisäasiaintoimituskunnan apulaispäällikkö (Paasikivi) 27.05.1918–29.06.1918