Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Toivo Friman

Toivo Friman

Kansanedustajana   22.07.1948–19.02.1962, 05.04.1966–22.03.1970

Ammatti / arvo:
pienviljelijä, kirvesmies, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV