Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Antti Hackzell

Antti Hackzell

Kansanedustajana   01.09.1939 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
varatuomari, toimitusjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • Pääministeri (Hackzell) 08.08.1944 - 21.09.1944
  • ulkoasiainministeri (Kivimäki) 14.12.1932 - 07.10.1936

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV