Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Kalle Hakala

Kalle Hakala

Kansanedustajana   01.02.1911–16.05.1918, 01.05.1924–31.08.1933, 22.10.1934–16.05.1947

Lisätiedot:

01.02.1911 - 16.05.1918
Seuraaja: Elli Laurila /kok
22.10.1934 - 16.05.1947
Edeltäjä: Oskari Salonen /Sdp
22.10.1934 - 16.05.1947
Seuraaja: Antti Tossavainen /Sdp

Ammatti / arvo:

sanomalehdentoimittaja