Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Uuno Hannula

Uuno Hannula

Kansanedustajana   02.09.1927 - 05.12.1944

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, päätoimittaja, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • opetusministeri (Cajander III) 12.03.1937 - 01.12.1939
  • opetusministeri (Ryti) 01.12.1939 - 27.03.1940

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV