Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Eero Hatva

Eero Hatva

Kansanedustajana   01.03.1910–01.02.1914, 01.11.1917–31.07.1929

Ammatti / arvo:

agronomi, ylijohtaja, maanviljelijä

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • apulaismaatalousministeri (Castren K.) 17.04.1919–15.08.1919
  • apulaismaatalousministeri (Vennola) 15.08.1919–15.03.1920
  • apulaismaatalousministeri (Erich) 15.03.1920–09.04.1921
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Ingman II) 31.05.1924–22.11.1924

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Maalaisliiton eduskuntaryhmä (pj) –