Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Yrjö Hautala

Yrjö Hautala

Kansanedustajana   01.09.1933 - 31.08.1936, 06.04.1945 - 21.07.1958, 20.02.1962 - 04.04.1966

Ammatti / arvo:
maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV