Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Oskari Heikinheimo

Oskari Heikinheimo

Kansanedustajana   27.01.1922–01.09.1927, 04.09.1941–05.04.1945

Lisätiedot:

27.01.1922 - 01.09.1927
Edeltäjä: Aleksanteri Koivisto /kok
04.09.1941 - 05.04.1945
Edeltäjä: Väinö Havas /kok

Ammatti / arvo:

piirilääkäri, lääkintöneuvos