Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kaarlo Heinonen

Kaarlo Heinonen

Kansanedustajana   01.04.1919 - 04.09.1922

Ammatti / arvo:
toimitusjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Tanner) 13.12.1926 - 17.12.1927

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV