Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kauko Hjerppe

Kauko Hjerppe

Kansanedustajana   05.04.1966–21.01.1972, 27.09.1975–31.07.1978

Ammatti / arvo:
maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • liikenneministeri (Miettunen II) 30.11.1975–28.09.1976
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Suomen kansan demokraattisen liiton eduskuntaryhmä (pj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV