Matti Hoikka  
Kansanedustajana  22.05.1907 - 01.02.1914, 04.04.1917 - 25.09.1918

Nimi: Hoikka, Matti
Ammatti / arvo: seppä
Aiemmat vaalipiirit: Oulun läänin eteläinen vaalipiiri 22.05.1907 - 01.02.1914
Oulun läänin eteläinen vaalipiiri 04.04.1917 - 25.09.1918
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Kunnallisvaliokunta  -
Laki- ja talousvaliokunta  -
Rautatievaliokunta  -
Suuri valiokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 22.05.1907 - 01.02.1914
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 04.04.1917 - 25.09.1918