Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Rudolf Holsti

Rudolf Holsti

Kansanedustajana   02.02.1914 - 28.05.1918, 05.09.1922 - 10.04.1923

Ammatti / arvo:
filosofian tohtori, senaattori, ministeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Kallio IV) 17.02.1937 - 12.03.1937
  • ulkoasiainministeri (Castren K.) 28.04.1919 - 15.08.1919
  • ulkoasiainministeri (Vennola) 15.08.1919 - 15.03.1920
  • ulkoasiainministeri (Erich) 15.03.1920 - 09.04.1921
  • ulkoasiainministeri (Vennola II) 09.04.1921 - 20.05.1922
  • ulkoasiainministeri (Kallio IV) 17.02.1937 - 12.03.1937
  • ulkoasiainministeri (Cajander III) 12.03.1937 - 16.11.1938

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV