Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Toivo Horelli

Toivo Horelli

Kansanedustajana   01.09.1933–05.04.1945

Ammatti / arvo:
lakitieteen lisensiaatti, pankinjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Rangell) 13.05.1941–05.03.1943
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV