Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eirik Hornborg

Eirik Hornborg

Kansanedustajana   04.04.1917 - 01.05.1922, 01.05.1924 - 01.09.1927

Ammatti / arvo:
kirjailija, filosofian tohtori h.c.

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV