Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Armi Hosia

Armi Hosia

Kansanedustajana   29.03.1954–04.04.1966

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, kunnallisneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • opetusministeri (Karjalainen) 13.04.1962–17.12.1963