Tekla Hultin  
Kansanedustajana  01.08.1908 - 30.04.1924

Nimi: Hultin, Tekla
Ammatti / arvo: filosofian tohtori, aktuaari
Aiemmat vaalipiirit: Viipurin läänin läntinen vaalipiiri 01.08.1908 - 30.04.1924
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Kulkulaitosvaliokunta  -
Perustuslakivaliokunta  -
Sotilasasiainvaliokunta  -
Suuri valiokunta  -
Tarkastusvaliokunta  -
Toimitusvaliokunta  -
Ulkoasiainvaliokunta  -
Valtiovarainvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Nuorsuomalainen puolue 01.08.1908 - 04.11.1918
Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 05.11.1918 - 30.04.1924