Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Anni Huotari

Anni Huotari

Kansanedustajana   22.05.1907–28.02.1910, 01.02.1911–25.09.1918, 05.09.1922–01.09.1927, 04.04.1932–15.04.1943

Lisätiedot:

01.02.1911 - 25.09.1918
Seuraaja: Herman Niittynen /Edistysp
04.04.1932 - 15.04.1943
Edeltäjä: Hilda Seppälä /Sdp
04.04.1932 - 15.04.1943
Seuraaja: Lempi Lehto /Sdp

Ammatti / arvo:

rouva, ompelijatar