Anton Huotari  
Kansanedustajana  01.08.1908 - 28.02.1910, 01.02.1911 - 16.05.1918

Nimi: Huotari, Anton
Ammatti / arvo: päätoimittaja
Aiemmat vaalipiirit: Hämeen läänin pohjoinen vaalipiiri 01.08.1908 - 28.02.1910
Hämeen läänin pohjoinen vaalipiiri 01.02.1911 - 16.05.1918
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Kunnallisvaliokunta (pj) 1917 I -
Laki- ja talousvaliokunta  -
Pankkivaliokunta  -
Sivistysvaliokunta  -
Suuri valiokunta  -
Eduskunnan pankkivaltuusmiehet  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 01.08.1908 - 28.02.1910
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 01.02.1911 - 16.05.1918
Kansanedustajana: 01.02.1911 - 16.05.1918
Seuraaja: Jalmari Meurman /kok