Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Evert Huttunen

Evert Huttunen

Kansanedustajana   04.04.1917 - 25.09.1918, 05.11.1918 - 29.03.1924

Ammatti / arvo:
sanomalehdentoimittaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV