Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Edvard Huttunen

Edvard Huttunen

Kansanedustajana   01.05.1924 - 15.10.1925, 05.02.1926 - 31.08.1933, 04.02.1937 - 31.08.1939

Ammatti / arvo:
kansaneläkelaitoksen johtaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV