Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Erkki Huurtamo

Erkki Huurtamo

Kansanedustajana   20.02.1962 - 30.06.1975

Ammatti / arvo:
varatuomari, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Virolainen) 12.09.1964 - 26.05.1966
  • puolustusministeri (Liinamaa) 13.06.1975 - 29.11.1975

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV