Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Leo Häppölä

Leo Häppölä

Kansanedustajana   21.07.1951 - 22.03.1970

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Sukselainen II) 13.01.1959 - 13.07.1961

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV