Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Erkki Härmä

Erkki Härmä

Kansanedustajana   01.11.1917 - 16.05.1918, 22.07.1948 - 31.08.1949

Ammatti / arvo:
maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Pekkala) 26.03.1946 - 29.07.1948
  • ministeri kansanhuoltoministeriössä (Pekkala) 12.04.1946 - 29.07.1948
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Pekkala) 12.04.1946 - 29.07.1948
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Fagerholm) 29.07.1948 - 22.06.1949
  • ministeri kansanhuoltoministeriössä (Fagerholm) 30.07.1948 - 22.06.1949
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Fagerholm) 30.07.1948 - 22.06.1949

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV