Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sven Högström

Sven Högström

Kansanedustajana   29.03.1954 - 04.04.1966

Ammatti / arvo:
kihlakunnantuomari, laamanni, lääketiteen ja kirurgian tohtori h. c.
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Kekkonen III) 22.09.1951 - 08.07.1953
  • oikeusministeri (Kekkonen IV) 09.07.1953 - 16.11.1953
  • oikeusministeri (Fagerholm III) 29.08.1958 - 13.01.1959

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV