Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jaakko Ikola

Jaakko Ikola

Kansanedustajana   02.09.1927 - 20.10.1930, 01.09.1939 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, päätoimittaja, kirjailija ("Vaasan Jaakkoo")

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV