Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Rieti Itkonen

Rieti Itkonen

Kansanedustajana   01.04.1919–31.07.1929

Ammatti / arvo:
varanotaari, asianajaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Tanner) 13.12.1926–12.04.1927
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (pj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV