Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Toivo Janhonen

Toivo Janhonen

Kansanedustajana   01.05.1924–03.11.1939

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, rovasti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Kallio IV) 07.10.1936–12.03.1937
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Maalaisliiton eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV