Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Emil Jatkola

Emil Jatkola

Kansanedustajana   21.10.1930 - 10.11.1933

Ammatti / arvo:
varatuomari, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Kivimäki) 06.03.1936 - 07.10.1936

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV