Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Antti Junes

Antti Junes

Kansanedustajana   01.03.1910–01.02.1914, 01.04.1919–31.08.1933, 01.09.1936–05.04.1945

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • apulaismaatalousministeri (Kallio III) 16.08.1929–04.07.1930

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV