Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Taave Junnila

Taave Junnila

Kansanedustajana   01.08.1908 - 01.02.1914, 05.09.1922 - 31.08.1936

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV