Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Oskari Jussila

Oskari Jussila

Kansanedustajana   05.09.1922 - 31.07.1929, 21.10.1930 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, lääninrovasti

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV