Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jalmari Jyske

Jalmari Jyske

Kansanedustajana   01.04.1919 - 27.01.1922, 01.05.1924 - 01.09.1927, 21.10.1930 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
agronomi, toiminnanjohtaja, maanviljelysneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV