Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Artturi Jämsén

Artturi Jämsén

Kansanedustajana   29.03.1954–31.05.1971

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Karjalainen II) 15.07.1970–27.05.1971
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV