Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kyösti Järvinen

Kyösti Järvinen

Kansanedustajana   05.09.1922–20.10.1930

Ammatti / arvo:
professori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovarainministeri (Kallio II) 31.12.1925–13.12.1926
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Mantere) 22.12.1928–16.08.1929
  • valtiovarainministeri (Sunila II) 21.03.1931–14.12.1932

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV